
Ledger - Premium Quality Material Sourced From Reliable Providers | Competitive Market Rates
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Length | 1.5m |
| Diameter | 48mm |
| Weight | 10kg |
| Finish | Powder coated |
| Load Capacity | 2000kg |
| Standards | EN74 |
| Features | Durable, Reliable, Strong, Stable, Safe, Versatile, Lightweight, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NARULA TOOLS INTERNATIONAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Scaffolding in bulk from NARULA TOOLS INTERNATIONAL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
GST NO
03AAIFN4944N1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAIFN4944N1ZX
Jalandhar, Punjab
Partner
Mr. Inderpal Singh
Address
213, SHAHDEED BABU LABH SINGH NAGAR, BACK SIDE DAV COLLEGE, Jalandhar, Punjab, 144001, India
scaffolding ledger in Jalandhar
Report incorrect details








































