
Led White Panel Light By Astro Merchant India Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Panel Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 600x600mm |
| Warranty | 2 years |
| Power | 20W |
| Features | High illumination, Energy efficiency, Weatherproof, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Our enterprise is an eminent manufacturer and supplier of optimum quality Led White Panel Light that is suitable for providing proper illumination to every corner of the places. The provided panel light is demanded for proficient power distribution to different lighting devices. This panel light is inspected on well-defined parameters of quality, in order to offer flawless products at the customers end. In addition, customers can avail this Led White Panel Light from us in various sizes and other specifications according to their needs.
Features:
- High illumination
- Energy efficiency
- Withstand adverse weather conditions
- Easy installation
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ASTRO MERCHANT INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from ASTRO MERCHANT INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Patna, Bihar
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Mihir Anand Singh
Address
Y-7, PHASE 1, ASHIYANA NAGAR, Patna, Bihar, 800025, India
led panel light in Patna
Report incorrect details


































