
Led White Bulbs By Akshay India
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Aluminum |
| Dimensions | 60x120mm |
| Wattage | 10W |
| Lumens | 800lm |
| Base | E27 |
| Voltage | 220V |
| Lifespan | 25000h |
| Features | Easy install, Compact size, Low power, Long life, Energy saving, Bright light, Durable |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
Product Overview
Key Features
Features:
Easy to install
Compact size
Low power consumption
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Akshay India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Akshay India at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Pawan Kumar
Address
Seekri, Opp.- Telephone Exchange, Near Makra Road, Faridabad, Haryana, 121004, India
led bulbs in Faridabad
Report incorrect details

































