



Led Wall P3 - Application Areas: Advertising
Price: 1534.00 INR / Piece
(1300.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1534.00 INR / Piece
Weight :
190.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Warranty | 1 |
| Weight | 190 Grams (g) |
| Material | Plastic |
| Control System | Nova Star |
| LED Type | LED |
| Application Areas | Advertising, Displaying contents |
| Pixel Pitch | 4000:1 |
| Usage | Advertising |
| Usage & Applications | Advertising |
| Cable Type | FRC,LAN |
| Display Type | LED |
| Phase | Single |
| Features | LED |
| Conductor | Copper |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 2 Per Month |
| Delivery Time | 1 |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton Box |
| Main Domestic Market | South India |
| Certifications | ISO 9001, RoHS,CE, BoIS |
| Pkg Box Height | 2.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 200 |
| Mop | 10 |
| Price | 1300.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | HIGYOR |
| Shipping Type | actual |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 32.00 cm |
| Currency | INR |
| MRP | 1534.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 190.00 Gram |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, 5G Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Led Video Wall in bulk from 5G Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
14
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33BAZPG9181N1ZR
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BAZPG9181N1ZR
Coimbatore, Tamil Nadu
Sales support
Ms Gomathi
Members since
2 Years
Address
7, Nehru Nagar, Ondipudur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641016, India
Report incorrect details


















