
Led Wall P8 - Application Areas: Advertising
Price: 944.00 INR / Piece
(800.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
944.00 INR / Piece
Weight :
200.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| LED Type | LED |
| Usage | Advertising |
| Application Areas | Advertising |
| Control System | Nova Star |
| Features | Advertising |
| Material | Plastic |
| Pixel Pitch | 4000:1 |
| Warranty | 1 |
| Weight | 200 Grams (g) |
| Usage & Applications | Advertising |
| Cable Type | FRC, LAN |
| Operating Temperature | 50 Celsius (oC) |
| Phase | Single |
| Display Type | LED |
| Conductor | Copper |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1 |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton Box |
| Main Domestic Market | South India |
| Certifications | BoIS, CE, ISO 9001, TUV 800 |
| Price | 800.00 INR (Approx.) |
| MRP | 944.00 INR |
| Pkg Box Length | 32.00 cm |
| Mop | 10 |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | HIGYOR |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| Weight | 200.00 Gram |
| Pkg Box Height | 2.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, 5G Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Led Video Wall in bulk from 5G Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
14
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33BAZPG9181N1ZR
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BAZPG9181N1ZR
Coimbatore, Tamil Nadu
Sales support
Ms Gomathi
Members since
2 Years
Address
7, Nehru Nagar, Ondipudur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641016, India
Report incorrect details



















