
Led Wall Lights - Premium Quality Materials, Modern Design, Energy Efficient Illumination
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | Wall lights |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 110-240V |
| Size | 10cm x 10cm |
| Warranty | 1 year |
| Power | 6W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Modern design, Easy installation, Durable construction |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hindglow Industries Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Hindglow Industries Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AADCH5706Q1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AADCH5706Q1Z2
Greater Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr Ankur Khatri
Address
Plot No.C-63, Sector 88, Near Phase-2 Mandi, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201306, India
wall light in Greater Noida
Report incorrect details




































