
Led Wall Lamp - Elegant Designs, Various Shapes And Sizes | Customizable Options
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Glass |
| Dimensions | 15x10x20 cm |
| Wattage | 60W |
| Voltage | 220V |
| IP Rating | IP65 |
| Bulb Type | LED |
| Weight | 2kg |
| Features | Elegant Design, Durable Material, Energy Efficient, Easy Installation, Modern Style, Bright Lighting, Weatherproof |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EGLO INDIA PRODUCTION PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from EGLO INDIA PRODUCTION PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AADCE7842C1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AADCE7842C1ZV
Bawal, Haryana
Manager
Mr. Dibyendu Mohanta
Address
Plot No. 286-289, Sector - 3, Phase-II, IMT-Bawal, Bawal, Haryana, 123501, India
remote led wall lamp in Bawal
Report incorrect details





















