






Led Video Screen - 576mm X 576mm, Full Color, Smd 1921 | 4000 Cd/m Brightness, Ip67 Protection, 100000 Hours Lifespan, -20 To +60 °C Working Temperature
Price: 25960.00 INR / Piece
(22000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
42000.00 INR / Piece
Weight :
18.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Size | 576mm*576mm |
| Tube Chip Color | Full Color |
| Power Consumption | 200 Watt (W) |
| Brightness | 4000 cd/m |
| View Angle | 120 |
| Working Temperature | -20 to +60 Celsius (oC) |
| Application | entertainments |
| Display Function | Video |
| LED Type | smd 1921 |
| Input Voltage | 240 Volt (V) |
| Protection Level | IP67 |
| Screen Dimension | 576mm*576mm |
| Pixels | 64*64 Pixel (P) |
| Control Mode | online/offline |
| Usage | entertainments, events, concerts |
| FOB Port | North West Delhi |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 01 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | packed in hard wooden boxes |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | bis, iso certified |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 24.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| MRP | 42000.00 INR |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 28.00 cm |
| Tube Chip Color | Full Color |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Shipping Rate | 6.00 |
| GSTIN | 18% |
| Max Quantity | 10 |
| Price | 22000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | order_percent |
| Weight | 18.00 Kilogram |
| Brand Name | king light |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Color: Full Color, Full color
Panel Size: 258mm*128mm*160mm
Pixel Pitch: 3mm
Place of Origin: india
Model Number: p3 led flexible display
Brand Name: pixel star
Product name: P3 Indoor Outdoor Flexible Led Display Panels
Usage: Indoor Flexible Led Display
LED specification: SMD1921
Pixel resolution: (W)64*64(H)
Average power: 250W/
Panel weight: 0.65KG
Best viewing angle: Horizontal >170 Vertical>120
Life span: 100000 Hours
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAKCP2832L1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAKCP2832L1Z4
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Sandeep
Members since
11 Years
Address
A-/3, A Block, Shastri Nagar, Delhi, Delhi, 110052, India
led video screen in Delhi
Report incorrect details




















