
Led Up Or Down Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Lamp Type | 1W LED |
| Housing Material | Die-cast aluminum |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Dimensions | 50x50x50 mm |
| Ingress Protection | IP20 |
| Color Temperature | 6500K |
| Usage | Indoor lighting applications, such as under cabinets or coves |
| Weight | 100g |
| Features | Compact design, Energy efficient, Easy install, Durable, Versatile lighting |
Company Details
Mayfair Industries is a New Delhi based Indian company, established in the years 1964 as a manufacturer and supplier of a wide range of Electrical Equipment. Our product range encompasses Poles, High Mast Poles, Octagonal Poles, Luminaries, and Garden Light. Variety available under this range includes , Industrial Luminaries, Street Light Luminaries, Anna Garden Light, Rut Garden Light, Golia Garden Light, Globe 250 Garden Light, Globe 300 Garden Light, and others. These products are available in varied designs and s
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rating
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Neeraj Goel
Address
D - 124 & 125, Sector-7, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
led lights in Noida
Report incorrect details


































