
Led Tv Floor Stand - Premium Mild Steel, 6 Feet Height, Black Color | Modern Design With Rails, No Assembly Required, Indoor Use
Price: 12500.00 INR / Unit
(12500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Height | 6 feet |
| Color | Black |
| Weight Capacity | 50kg |
| Base Dimensions | 30x30cm |
| Wheel Type | Caster |
| Shelf Size | 40x25cm |
| Features | Height adjustable, Modern design, Durable stand, Easy assembly, Mobile stand, Sturdy base, Space saving |
| Room Type | EVENT |
| Folded | Yes |
| Weight | 20 Kilograms (kg) |
| Width | 25 Centimeter (cm) |
| Assembly | No Assembly Required |
| Warranty | 1 |
| Design | With Rails |
| Furniture Type | HOME,SCHOOL,HOSPITAL,UNIVERSITY |
| Primary Material | MILD STEEL |
| Type | LED TV FLOOR STAND |
| Technology | Cutting and Sewing Cover Materials |
| General Use | Indoor Furniture |
| Appearance | Modern |
| Inflatable | Yes |
| Regional Style | European Style |
| Dimensions | 65 Inch (in) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 30 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Brand Name | Plant Techno System |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price | 12500.00 INR (Approx.) |
| Color | BLACK |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
LED TV floor stand stylish and modern,
Height 6 feet and adjustable,
Color black
Quality : Optimum
Grade : Premium
Condition : New
Country Of Origin : India
Durability : Long Lasting
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Plant Techno System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Household Products in bulk from Plant Techno System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BCQPA3571D1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BCQPA3571D1ZS
Delhi, Delhi
Manager
Mr Surender Kumar Nayak
Address
E-26, Chand Bagh, Street No-1, Chander Puri, Near Rajindra Honda Service Centre, Delhi, Delhi, 110094, India
indoor led display in Delhi
Report incorrect details









































