
Led Tv - High-resolution Display, Sleek Design & Easy Installation | Low Maintenance And Lightweight
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Display Type | LED |
| Screen Size | 32-65 inch |
| Resolution | HD/FHD/4K |
| Response Time | 5-8ms |
| Brightness | 250-400cd/m² |
| Connectivity | HDMI, USB |
| Usage | Home entertainment, business display |
| Power Consumption | 50-150W |
| Weight | 5-15kg |
| Standards | Energy Star |
| Features | High resolution, Sleek design, Easy install, Low maintenance |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Sleek design
Easy to install
Low maintenance needs
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BGRG Logistics and Engineering Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Television from BGRG Logistics and Engineering Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGCB9182P2ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGCB9182P2ZW
New Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Furqan Ahmad
Address
Plot No-A-31, Fiee Complex, Okhla, Phase 2, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details
































