
Led Tv - Superior Quality Design | Tough Durability, Dimension Accuracy, Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Display Type | LED |
| Screen Size | 32-inch |
| Resolution | 1366x768 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Connectivity | HDMI, USB |
| Power Consumption | 50W |
| Usage | Home entertainment, office presentations |
| Dimensions | 750x500mm (approx.) |
| Weight | 5kg (approx.) |
| Features | High Definition, Clear picture, Slim design, Energy efficient, Easy Setup |
| Product Type | TV |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vusion Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Television in bulk from Vusion Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kurukshetra, Haryana
Partner
Mr. Shashin
Address
Shop no 45, Main Market, Sector 7, Kurukshetra, Haryana, 136118, India
Report incorrect details


































