
Led Tv - High Definition Display | Superior Quality, Energy Efficient, Durable Design
Price Trend: 3700.00 - 29000.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
25
In Stock
Product Specifications
| Display Size | 55 inches |
| Resolution | 4K UHD |
| Panel Type | LED |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Smart TV | Yes |
| Connectivity | HDMI, USB |
| Usage | Home entertainment, business presentations |
| Power Consumption | 100W |
| Dimensions | 120x70cm |
| Weight | 10kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | High definition, LED display, Slim design, Home theater, Energy efficient |
| Product Type | LED |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Symitech Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Television in bulk from Symitech Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Himanshu Dubey
Address
Plot No.B-78, Ganesh Nagar, Near Akshardham Metro Station, New Delhi, Delhi, 110092, India
Report incorrect details




































