
Led Tubes Lights
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
M Dev
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum,PC |
| Length | 120cm |
| Wattage | 18W |
| Lumens | 1800lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Voltage | 220V |
| IP Rating | IP20 |
| Features | Energy saving, Bright light, Long lifespan, Durable, Easy install, Compact design, Shockproof |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | Ready Stock |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Standard Packing. |
| Certifications | ISO 9001 Certified Co. |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Dev Vrat Sharma
Address
379/5, Second Floor, Street No. 5, Govindpuri, Near Axis Bank, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details
































