
Led Tubes
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
M Dev
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, Plastic |
| Length | 1200mm |
| Wattage | 18W |
| Lumens | 1800lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | 50000hrs |
| Input Voltage | AC 220V |
| Features | Easy install, Energy saving, Eco-friendly, Long lifespan, Bright light, Compact design, Durable, Cost effective |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | Ready Stock |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Standard Packing. |
| Certifications | ISO 9001 Certified Co. |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Dev Vrat Sharma
Address
379/5, Second Floor, Street No. 5, Govindpuri, Near Axis Bank, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details

































