
Led Track Light Application: Industrial
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, LED |
| Dimensions | 10x5x5 cm |
| Wattage | 10W |
| Color Temperature | 3000K-6500K |
| Luminous Flux | 800lm |
| Voltage | AC110-220V |
| Lifespan | 50000 hours |
| Features | Adjustable Focus, Energy Efficient, Easy Installation, Long Lifespan, Bright Lighting, Modern Design, Durable Material, Versatile Use |
| Shape | Round |
| Product Type | LED Track Light |
| Input Voltage | 120 Volt (V) |
| Application | Industrial, Commercial, Residential |
| Size | Standard |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 1-3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton Box |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
TeckWORTH was incorporated in with a mission to offer energy savor information and products for a sustainable living to people, helping them perk up their quality of life.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
10
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AGWPB3351P1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AGWPB3351P1ZV
Panipat, Haryana
Director
Mr Ashish Batra
Address
Plot no. 6F, Near Days Hotel, Sector-25, Panipat- Panipat, Haryana, 132103, India
led track light in Panipat
Report incorrect details







































