





Led Track Light - Aluminum, 1000-2000mm, Black | 4-6 Heads, 10w-30w, 120v/240v, Ideal For Interior Lighting, Task & Accent Usage
Price: 1200.00 INR / Piece
(1200.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
1500.00 INR / Piece
Weight :
20.00 Kilogram
1 Pack Contains :
10
Minimum Pack Size :
9
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Track Lighting |
| Color | Black |
| Number of Heads | 4-6 |
| Material | Aluminum |
| Wattage | 10W-30W |
| Voltage | 120V/240V |
| Dimensions | 1000-2000mm |
| Usage | Interior lighting for homes, galleries, and retail spaces. Ideal for accent and task lighting. |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Adjustable, Versatile, Stylish design |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 50 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | ACS LIGHTING |
| Moq | 1 |
| Packsize | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 1500.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 4.00 Inches |
| Shipping Type | actual |
| Max Quantity | 100 |
| Mop | 9 |
| Stock Quantity | 45 |
| Product Unit | 9 Piece/Pieces |
| Min Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Weight | 20.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 48.00 Inches |
| Pkg Box Height | 5.00 Inches |
| Price | 1200.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 9 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BHHPS5257G1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BHHPS5257G1Z4
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Anand S. Sagparia
Members since
3 Years
Address
12/5, Bhaktinagar, Station Plot, Rajkot, Gujarat, 360002, India
track light in Rajkot
Report incorrect details

































