
Led Track Light By Glarelite Lighting Products
Price: 952.00 INR / Piece
(850.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
4
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x5x5 cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| LED Type | SMD |
| Color Temperature | 3000K |
| Lifespan | 50000 hours |
| Features | Adjustable angle, Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Modern design, Durable material, Bright lighting |
| Color | black |
| Power Supply | eletric |
| Product Type | Led Track Light |
| Size | customize |
| Payment Terms | Cheque, Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 500 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | as per industrial standards |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 4 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Color | black |
| Price | 850.00 INR (Approx.) |
| Mop | 4 |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 12% |
| Moq | 4 |
| Minimum Ordered Packs | 4 |
| Minimum Order Quantity | 4 |
Product Overview
Key Features
Material: PVC
Closure Type: Zipper
Packaging Type: Plastic
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GLARELITE LIGHTING PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from GLARELITE LIGHTING PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ANJPG9478L1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ANJPG9478L1Z8
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Jatin Gupta
Address
1853/2, Hare Ram Market, Bhagirath Palace, Chandni Chowk, Delhi, Delhi, 110006, India
led track light in Delhi
Report incorrect details
































