
Led Track Light - Good Condition, Premium Quality, Round Shape, Ce Certified | 2-year Warranty, Industrial Application, White Color, White Light Color
Price: 1400.00 INR / Unit
(1250.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x5x5cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 6000k |
| LED Type | SMD |
| Beam Angle | 30° |
| Features | Bright light, Energy efficient, Easy installation, Adjustable angle, Long lifespan, Durable material, Modern design |
| Color | White |
| Light Color | White |
| Product Type | LEDTrackLight |
| Application | Industrial |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | as per industrial standards |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 100 |
| Brand Name | Swachhtech Appliances Private Limited |
| Price | 1250.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| GSTIN | 12% |
| Returnable | No |
| Product Unit | 2 Unit/Units |
| Light Color | White |
| Moq | 2 |
| Mop | 2 |
| Color | White |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
Product Overview
Key Features
Grade: Premium
Quality: Optimum
Type: LED track light
Shape : Round
Certification : CE Certified
Warranty : 2 Years
Country of Origin : India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Swachhtech Appliances Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Swachhtech Appliances Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Patna, Bihar
Director
Mr. Alok Kumar
Address
Saharanpur Bypass, West Ramkrishna Nagar, Near Main Market Patna, Bihar, 800027, India
Report incorrect details



























