
Led Track Light - Various Sizes, Black | Long Functional Life, Low Maintenance, Timely Delivery, Quality Tested
Price: 1058.40 INR / Piece
(945.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
3
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 5x5x5 cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 12V |
| Color temperature | 3000K |
| Luminous Flux | 800lm |
| Lifespan | 50000 hours |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy install, Durable design, Bright light, Low maintenance |
| Color | Black |
| Light Color | Cool white |
| Product Type | LED Track Light |
| Size | Comes in various sizes |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 3 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 3 |
| Product Unit | 3 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 100 |
| Price | 945.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 12% |
| Currency | INR |
| Light Color | Cool white |
| Color | Black |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | Rashmi Sponge Iron and Power Industries Limited |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 3 |
| Minimum Ordered Packs | 3 |
Product Overview
Key Features
Long functional life.
Least maintenance needed.
Delivered with in committed time frame.
Tested on various quality standard.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rashmi Sponge Iron and Power Industries Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Rashmi Sponge Iron and Power Industries Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
22AAACJ2311G1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22AAACJ2311G1ZD
Raipur, Chhattisgarh
Manager
Mr. Raju Pandey
Address
407/408, Ganpati Sadan, Samta Colony, Near by Union Bank, Raipur, Chhattisgarh, 492001, India
led track light in Raipur
Report incorrect details




























