
Led Track Light By Brl Hk Limited
Price: 24 USD
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
300
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Variable |
| Power | 15W,20W,30W |
| Beam angle | 15-60° |
| Color temp | 4000K |
| Wattage | 15-30W |
| IP rating | IP20 |
| Features | Adjustable focus, Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Durable design, Modern style, Versatile use |
| Color Temperature | 3000/4000/5000 Kelvin (K) |
| Base | Track Adaptor |
| Power Factor | PF>0.9 |
| Input Voltage | 85-265V Volt (V) |
| Working Temperature | -45~45 Celsius (oC) |
| Lamp Power | 15W/20W/30W Watt (W) |
| Application | Commercial, Shop, Indoor |
| Size | 63.5 |
| Weight | 1.2 Kilograms (kg) |
| Color | White/Black |
| FOB Port | Guangzhou |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 50000 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton packing |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Central America, South America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE |
Product Overview
Key Features
LED Track light Focusing, 15-60 beam angle adjustable.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BRL HK LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from BRL HK LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Umy
Address
null Guangzhou, Guangdong, 020, China
led track light in Guangzhou
Report incorrect details
























