
Led Track Light - Premium Quality, Durable Design | Ideal For Versatile Applications And Enhanced Illumination
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, Plastic |
| Dimensions | 10x5x8 cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous Flux | 800lm |
| Lifespan | 50000 hours |
| Features | Energy efficient, Easy installation, Adjustable angle, Long lifespan, Durable design, Bright light, Modern style |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 11 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | safe and clean |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Navkaar Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Repairs & Maintenance Services in bulk from Navkaar Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AQYPJ9503B1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AQYPJ9503B1ZL
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Akshay Jain
Address
Room No. A/2, 2nd Floor, Gandhi Mansion, Bomanji Master Lane, Kalbadevi, Opposite Kalbadevi Post Office, Mumbai, Maharashtra, 400002, India
led track light in Mumbai
Report incorrect details









































