
Led Track Light - Aluminum And Plastic, 5-30w Power, 6500k/4000k/2700k Cct | High Power Factor > 0.9, 100 Lumens/watt, 3-year Guarantee, Ip 20 Rating
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 5-30W |
| CCT | 2700-6500K |
| Voltage | 90-265V |
| Driver | Cree/Osram/Edison |
| Material | Aluminum/Plastic |
| Lumen | 100lm/W |
| IP Rating | IP20 |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Versatile use, Durable design, High quality |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Item
Led Track Light
Power : 5, 10, 15, 20, 30W
CCT : Cool White 6500K/Neutral White 4000K/Warm White 2700K
Working Voltage : Air conditioning 90-265 V, 50-60 Hz
Driven/COB : Cree/Osram/Edison
Guarantee : 3 Years
Lodging Material : Aluminum and Plastic
High Power Factor : > 0.9
Brilliant : 100 Lumens/Watt
IP Rating : IP 20
Application :
Inns, Show Rooms, Art Gallery, and so forth
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SK LED INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SK LED INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Managing Director
Mr. Ayush Aggarwal
Address
No. 60/C/A, 2nd & 4th Floor, Sy No.a 284/2, Block No.a 35, Phasea 1, IDA, Jeedimetla, Qutubullapur, Hyderabad, Telangana, 500055, India
led track light in Hyderabad
Report incorrect details

































