
Led T Shape Bulb - Ceramic Material, 10w, Cool White Color, 6000k-6500k Color Temperature, Input Voltage: 100-300v | Indoor & Outdoor Application, Power Factor >0.95
Price: 160.00 INR / Unit
(160.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
30
In Stock
Product Specifications
| Color Temperature | 6000K-6500K Kelvin (K) |
| Color | Cool White |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Rectangle |
| Product Type | Led Lights |
| Material | Ceramic |
| Power Factor | >0.95 |
| Input Voltage | 100-300V Volt (V) |
| Application | Indoor & Outdoor |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | Cool White |
| Brand Name | EJECTA |
| Packsize | 1 |
| Price | 160.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 30 |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 150 |
| Color Temperature | 6000K-6500K Kelvin (K) |
| Product Unit | 30 Unit/Units |
| Light Color | Cool White |
| Currency | INR |
| Moq | 30 |
| Minimum Ordered Packs | 30 |
| Minimum Order Quantity | 30 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Quality : Good
Shape : T
Usage for : Lighting
Place of Origin : Faridabad
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EJECTA TECHNOLOGIES PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from EJECTA TECHNOLOGIES PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler, Dealer, Producer
Employee Count
12
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAECE1745P1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAECE1745P1ZB
Faridabad, Haryana
Manager
Mr Sonam
Address
Street No. - 5, Opp DS Door, Near Anandpur Dairy, Sector - 37, Faridabad, Haryana, 121003, India
Report incorrect details







































