
Led System Bollards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Varied |
| Wattage | 10-50W |
| Color Temperature | 3000K-6500K |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 5 years |
| Lumens | 800-4000lm |
| Features | Modular design, Energy efficient, Durable materials, Easy installation, Customizable, Long lifespan, High brightness |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T) |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MEDA JEWELLERY PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from MEDA JEWELLERY PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
DIRECTOR
Mr. Priyesh Savani
Address
Plot No 208/222, Kohinoor Industrial Estate, Near Express Highway, Near Birbani Industries Goregaon (E), Mumbai, Maharashtra, 400063, India
led bollard light in Mumbai
Report incorrect details









































