
Led Surface Spot Lights - Aluminum Pmc, 80x135x140mm, Natural White 4000k, 12w, Ip32, 1300lm, 50000h Lifespan, Energy Efficient, Durable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | BOSL0012NWCT |
| Brand | Baoramlux |
| Size | 80mm*135mm*140mm |
| IP Rating | IP32 |
| Luminous flux | 1300lm |
| Material | Aluminum + PMC |
| Color | White |
| Environment Temperature | -20 -50 |
| Working Humidity | 10%~90% RH |
| Consumption | 12w |
| Voltage | 110V~240V |
| Life Span | 50000hours |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable design, Stylish look, Versatile use |
Product Overview
Key Features
Model:BOSL0012NWCT
Brand:Baoramlux
Size:I 80mm*135mm*140mm
IP Rating :IP32
Luminous flux :1300lm
Material :Aluminum + PMC
Color :4000k-4500k (Natural white)
Environment Temperature: -20a -50a
Working Humidity :10%~90% RH
Consumption:12w
Voltage :110V~240V
Life Span:a Y50000hours
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BAORAMLUX LIGHTING FACTORY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from BAORAMLUX LIGHTING FACTORY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Ms. Viky
Address
The Right Side of Airport Hightway,Renhe Town,Baiyun District,GuangzhouCity , Guangzhou, Guangdong, 510000, China
spot lights in Guangzhou
Report incorrect details






































