
Led Surface Light 12w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Lights |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 220V |
| Size | 12W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 12W |
| Features | Energy saving, Long life, High lumen, Easy installation, Durable, Brightness, Low power consumption, Aesthetic design |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Havells India Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Havells India Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
GST NO
22AAACH0351E1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22AAACH0351E1ZF
Raipur, Chhattisgarh
Assistant Genral Manager-Marketing
Mr. Taquir Akhthar Khan
Address
First Floor, Karnataka Bank Building, Sasadih Chowk, Raipur, Chhattisgarh, 492009, India
led lights in Raipur
Report incorrect details








































