
Led Strips - Pvc Material, 5 Meters Length, 6000k Color Temperature | Waterproof Ip65, Low Energy Consumption, High Illumination, Customizable Designs
Price: 4 USD
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000
In Stock
Product Specifications
| LED type | SMD 5050 |
| Length | 5 meters |
| Voltage | 12V DC |
| Power | 14.4W |
| Material | PCB, LEDs |
| Color temperature | 6000K |
| Waterproof rating | IP65 |
| Features | Bright illumination, Easy installation, Low energy use, Long lifespan, Customizable, Durable, Versatile use |
| Supply Ability | As Per Supply Ability Per Month |
| Delivery Time | 2 Week |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Marketing Director
Mr Anderson Right
Address
Rm 406, No.1218, Zhongshang Avenue, Tianhe District, Guangzhou, Guangdong, 510660, China
flexible led light in Guangzhou
Report incorrect details



































