
Led Strip Lights - 5m Length, Green | Smd 5050, Ip65, Aluminum, 14.4w/m, Easy Installation, Energy Efficient, Versatile Design
Price Trend: 80.00 - 800.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
In Stock
Product Specifications
| LED type | SMD 5050 |
| Voltage | 12V DC |
| Power | 14.4W/m |
| IP rating | IP65 |
| Length | 5m |
| Color | Green |
| Material | Aluminum |
| Features | Bright illumination, Energy efficient, Easy installation, Customizable lengths, Durable, Versatile design, Affordable price |
| FOB Port | Mumbai |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As Per Requirement Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Corrugated Box |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ASIPA9595N1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ASIPA9595N1ZX
Mumbai, Maharashtra
GM
Mr. Sarfaraj Muslim Ansari
Address
Room No. 12, Nandlal Yadav House, Ganesh Chowk, Kajupada, Borivali (E), Mumbai, Maharashtra, 400066, India
led light strip in Mumbai
Report incorrect details


































