
Led Strip Lights By Aakansha Electronics
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip Lights |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Flexible design, Easy installation, Customizable lengths, Dimmable, Waterproof, Durable, Versatile, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aakansha Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Aakansha Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Waqar Ahmed
Address
6, Madan Street, Chandni Chowk, Kolkata, West Bengal, 700072, India
Report incorrect details



























