
Led Strip Light Driver
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
B K Lightings
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 100x50x30 mm |
| Material | Aluminum |
| Input voltage | 100-240VAC |
| Output voltage | 12VDC |
| Output current | 5A |
| Protection | IP65 |
| Weight | 200g |
| Features | Power saving, Overload protection, Short circuit protection, Daylight tracking, Consistent power, Easy installation, Long lifespan, High efficiency |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per the rquirement Per Day |
| Delivery Time | As per the rquirement Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Customized packing |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
11
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Tejas Sachdeva
Address
Shop No.2125/2126, Ground Floor, Chah Indara Bhagirath Palace, Delhi, Delhi, 110006, India
led driver in Delhi
Report incorrect details


































