
Led Strip Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip |
| Color | Red |
| Material | PVC |
| Application | Home lighting |
| Light color | RGB |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Flexible, Waterproof, DIY friendly, Customizable, Durable, Versatile, Easy installation, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sielement Technologies Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Decorative Lights in bulk from Sielement Technologies Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mr. Shek Huang
Address
Xixiang Bao'an Shenzhen, Guangdong, 518000, China
rgb strips in Shenzhen
Report incorrect details























