
Led Strip Light - Flexible Waterproof Design, Long-lasting Quality & Energy Efficient
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip |
| Color | Red |
| Material | PVC |
| Application | Indoor & outdoor |
| Light color | RGB |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy saving, Long life, Waterproof, Flexible, Easy install, Multicolor, Dimmable, Customizable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A One Electronic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from A One Electronic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhubaneswar, Odisha
Proprietor
Mr. Ashok
Address
PLOT NO-109, LANE NO-8, POST OFFICE LANE, BAPUJI NAGAR, Bhubaneswar, Odisha, 750019, India
led light strip in Bhubaneswar
Report incorrect details





































