
Led Strip Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Light color | Cool White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Flexible design, Dimmable, Waterproof, High brightness, Customizable length |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AURA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electrical / Lighting Products & Components from AURA at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Anand, Gujarat
Proprietor
Mr Shivam Patel
Address
Packing Industries Compound, Near Rajshree Cinema, Lotia Bhagol, Anand, Gujarat, 388001, India
led light strip in Anand
Report incorrect details








































