
Led Strip Light - Flexible Design, Multi-color Options For Ceilings & Theaters - Mood Lighting Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip Light |
| Color | White |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 12V |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 year |
| Power | 12W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Customizable, Durable, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sattva & Co has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Sattva & Co at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Sanjay Jain
Address
92, Govindappa Naicken Street, 1st Floor, Shiva Complex, Chennai, Tamil Nadu, 600033, India
led light strip in Chennai
Report incorrect details





































