
Flame Resistance Led Strip Driver
Price: 20 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500 Piece
In Stock
Product Specifications
| Shape | ractangle |
| Color Temperature | black |
| Light Color | black |
| Product Type | Led Strip Driver |
| Material | pcb |
| Base | 12v |
| Power Factor | 2A |
| Input Voltage | 12 |
| Working Temperature | 5d |
| Lamp Power | 2A |
| Application | Industrial use |
| Size | 28mm |
| Dimension (L*W*H) | L - 35 /B- 28 / H - 15 |
| Weight | 12g |
| Color | black |
| FOB Port | wire |
| Payment Terms | Cheque, Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C) |
| Supply Ability | 2000 Per Day |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples available with shipping and taxes paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Asia, Central America, North America |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Power : 12v
Specialities : Shock Resistant Sesign, Portable, Good Quality
Country of Origin India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Adity Electronic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Adity Electronic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07MSCPK0197E1ZM
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07MSCPK0197E1ZM
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Ashwani
Address
A126, Vikas Nagar, Uttam Nagar, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details



























