
Led Strip - Waterproof 5050 Smd, 5m/reel, Blue Color, Dc12v, 14.4w/m, 60 Leds/m, Ip66 Rating | Customizable, Easy Installation, Energy Efficient, Long Lifespan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip |
| Color | Blue |
| Material | FPC |
| Light color | Blue |
| Input voltage | DC12V |
| Size | 5m/reel |
| Power | 14.4W/m |
| Features | Waterproof, Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Customizable |
Product Overview
Key Features
Waterproofi 5050 smd as light source, 60leds/m, DC12V, 14.4W/m,120degree, FPC Width:
10mm;5m/reel, IP66
These LED Strip are provided by us at very reasonable price.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shenzhen NEWSUNLED Industrial Co.,Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Decorative Lights in bulk from Shenzhen NEWSUNLED Industrial Co.,Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Ms. Carrey Wei
Address
Room 704, BOLE Trade City, No. 99, Guang Yuan Xi Road, Guangzhou, Guangdong, 510010, China
led light strip in Guangzhou
Report incorrect details





































