
Led Pot Flow Rate: 18.00
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED planter |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 12V |
| Size | Dia 1200 mm |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Durable, Weatherproof, Easy installation, Low maintenance, Aesthetically pleasing, Versatile, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Features:
Finely finished
Light in weight
Appealing look
Specifications:
Dia 1200 mm
Height 1000 mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SPINFORM PLASTICS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SPINFORM PLASTICS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
4
Establishment
1995
GST NO
27AAFCS1279K1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAFCS1279K1ZZ
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
Director
Mr. Badriprasad Nandlal Rathi
Address
B-37/2, M.I.D.C. CHIKALTHANA, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431006, India
Report incorrect details









































