
Led Photo Therapy By Cardio Care
Price: 34000.00 INR / Unit
(34000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, Acrylic |
| Dimensions | 100x60x150cm |
| Weight | 50kg |
| LED Type | UV-A |
| Power | 120W |
| Wheels | 4 swivel |
| Warranty | 1 year |
| Features | LED Phototherapy, Jaundice Treatment, Easy Operation, Low Maintenance, Energy Efficient, Premium Design, Safe Treatment |
| Product Type | Double Surface LED Photo Therapy |
| FOB Port | yes |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 20 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Packaging Details | box packaging |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | yes |
| Packsize | 1 |
| Price | 34000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 2 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Grade: Premium
Quality: Optimum
Attributes;
Premium Design
Less energy consumption
Low maintenance
Hassle-free operations,
Company Details
Welcome to the world of cardio care which is probably the fastest growing Indian company which was established in the year 2000 is a north India , exporting the hospital/medical/scientific/laboratory equipment, devices and instruments mainly in the field of Cardio, Neonatal, Paediatrics, Anaesthesia, ENT, Skin, Medicine & Gynaecology
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03ACKPA5268J1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03ACKPA5268J1ZO
Mohali, Punjab
MD
Mr Naveen Ahuja
Address
Plot No. 197, JLPL Industrial Area Mohali, Mohali, Punjab, 160071, India
Report incorrect details



























