
Led Pearl Down Lights
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x10cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 12V |
| Color temperature | 6000K |
| Lifespan | 50000hrs |
| Lumens | 800lm |
| Features | Bright light, Long lasting, Energy saving, Easy install, Perfect finish, Modern design |
| Payment Terms | Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features
Perfect finish
Long service life
Optimum performance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUDHIR SOLAR ENEGY PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SUDHIR SOLAR ENEGY PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhiwadi, Rajasthan
Director
Mr. S. K. Srivastav
Address
4/260, R.H.B.Colony, UIT, Bhiwadi, Rajasthan, 301019, India
led underwater light in Bhiwadi
Report incorrect details










































