
Led Pcb Board By Ms Geda Pcb Creations
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | FR4 |
| Dimensions | Diameter 100mm |
| LEDs | SMD 2835 |
| Number of LEDs | 100pcs |
| Power | 10W |
| Voltage | DC 12V |
| Weight | 50g |
| Features | High brightness, Long lifespan, Energy efficient, Easy installation, Durable, Compact design, Cost effective |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MS GEDA PCB CREATIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Circuit Boards in bulk from MS GEDA PCB CREATIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BPTPP6991J1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BPTPP6991J1ZO
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Amit Kumar
Address
B-141 , BEL Enclave, Arthala, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201007, India
led pcb board in Ghaziabad
Report incorrect details


























