
Led Parking Light - Premium Quality Materials, Energy Efficient Technology | Reliable Finish, Highly Demanded
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| LED type | SMD |
| Color temperature | 6000K |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 20x20mm |
| Material | Aluminum |
| Power | 5W |
| Lumens | 300lm |
| Features | Bright illumination, Long lifespan, Energy efficient, Easy installation, Durable design, Cost effective |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Auto Trendz has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Auto Trendz at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mohit Luthra
Address
Plot No-55A, Vardan House Kashmiri Gate Old, Near Bata Showroom, Delhi, Delhi, 110006, India
led parking light in Delhi
Report incorrect details








































