
Led Par Lights - Premium Grade Material, Versatile Light Output | Energy Efficient, Easy Installation, Industry Compliant
Price: 3850.00 INR / Piece
(3850.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| LED Type | SMD |
| Wattage | 5W |
| Voltage | AC 12V |
| Color Temperature | 6000K |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Dimensions | 50mm x 50mm |
| Features | Energy Efficient, Long Lifespan, Bright Light, Durable Construction, Easy Installation |
| Price | 3850.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Brand Name | J P POWER SOLUTION |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, J P POWER SOLUTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from J P POWER SOLUTION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Name
Mr. S. K. Verma
Address
C-88, RDC, Raj Nagar, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201001, India
led par light in Ghaziabad
Report incorrect details









































