
Led Par Lights - 180w Rgb Dmx512, 54*3w Leds With 50,000 Hour Lifespan, Adjustable Beam Angles
Price: 10840 INR / Piece
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | NA |
| LEDs | 54 x 3W |
| Power | 180W |
| Voltage | AC100-240V |
| Beam Angle | 15°, 20°, 25°, 35° |
| Weight | NA |
| Features | RGB Lighting, DMX Control, Strobe Effect, Linear Dimming, Master-Slave Mode |
Product Overview
Key Features
Package: Carton or flight case
Power supply range: AC100-240V, 50-60Hz
Rated power: 180W
Light source: 54 pieces* 3W LEDs with 12R+14B+14G
Rated life: 50,000H
Color: RGB with linear mixed
Dimming: 0-100% linear adjustment
Stroboscopic: 1-25Time per second
Beam angle: 15A i 20A i 25A , 35A i choosable)
Control: DMX512, master-slave
Channel: 8
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Lanbolight Technology Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Decorative Lights in bulk from Lanbolight Technology Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Mr. Adam Zeng
Address
F Building, No.22, Beitai Road, Taihe Town, Baiyun District, Guangzhou, Guangdong, 510540, China
led par light in Guangzhou
Report incorrect details



































