
Led Panels By Mnr Electricals
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Panel |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | 12V |
| Size | 600x600mm |
| Warranty | 2 years |
| Power | 36W |
| Features | Energy saving, Long life, Easy install, High brightness, Durable, Low maintenance, Dimmable, Environment friendly, Uniform light |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Economic
Fine Finish
High efficiency
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MNR Electricals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from MNR Electricals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
120
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AOJPM3253Q1ZC
Certification
ISO9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AOJPM3253Q1ZC
Hyderabad, Telangana
Sales Manager
Ms. Swathi
Address
62, Sony Complex, 2nd Floor, Prasanthi Nagar, 5-35/162, Sy No. 404, Hyderabad, Telangana, 500072, India
led panel light in Hyderabad
Report incorrect details








![LED Panel Lights - 7W/9W/12W/15W, [Low Energy Consumption, Easy Installation, Long Lasting Slim Design, Reliable Performance, 2800-6500K Color Temperature]](https://cpimg.tistatic.com/02361377/b/4/LED-Panel-Lights.jpg)































