
Led Panel Mount Lights
Price: 2 USD
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
Brand Name :
Fango Led
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 600x600 mm |
| Wattage | 40W |
| Color Temperature | 6500K |
| Lumens | 3200lm |
| Input Voltage | 100-240V |
| Lifespan | 50000 hours |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy install, Bright light, Slim design, Durable, Affordable |
| FOB Port | shenzhen |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples available with shipping and taxes paid by the buyer |
| Packaging Details | bulk order |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Africa, Central America, Eastern Europe, Australia, Middle East, South America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE BIS |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Zhongshan, Guangdong
Sales Manager
Ms. Idy Jo
Address
No. 316 Jucheng Road, Xiaolan Town, Zhongshan, Guangdong, 528415, China
led panel light in Zhongshan
Report incorrect details

































