
Led Panel Lights 15w - Aluminum, 15w, Orange | Energy Saving, Long Life, Dimmable, Easy Installation
Price: 296.80 INR
(265.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Panel Light |
| Color | Orange |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC110-240V |
| Size | 15W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 15W |
| Features | Energy saving, Long life, Durable, Easy installation, Dimmable, Brightness, Wide application |
| FOB Port | GURGAON |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 10000 Per Week |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Price | 265.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | VM |
| Moq | 10 |
| Stock Quantity | 150 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 10 |
| GSTIN | 12% |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sof Glow Technologies Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Sof Glow Technologies Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
150
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06ABHCS9479G1ZQ
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ABHCS9479G1ZQ
Gurugram, Haryana
Marketing Manager
Ms Nikki Singh
Address
Plot No 53, Shastri Nagar Industrial Area, Near Dwarka Express Way, Daulatabad, Gurugram, Haryana, 122006, India
Report incorrect details


































