
Led Panel Light (Flat Panel Model)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V AC |
| Material | Aluminum |
| Beam Angle | 120° |
| Color Temperature | 6500K |
| Power Consumption | 18W |
| Dimensions | 225x225mm |
| Usage | Indoor ceiling lighting, ideal for offices, homes, and commercial spaces. |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy install, Bright light, Slim design |
Product Overview
Key Features
Specification
Input voltage AC 100-240V
Material Aluminium
Beam angle 120
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, sathyam agency has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from sathyam agency at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr. Amith
Address
No-111, Govindappa naicken street, chennai Chennai, Tamil Nadu, 600001, India
led panel light in Chennai
Report incorrect details








































