



Led Panel Light
Price: 375.00 INR / Unit
(375.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Life Span | 30,000 Hours |
| Beam | 120 |
| Light Color | Cool White |
| Response Time | Instant On |
| Shape | Square |
| Power Supply | Electronic Driver |
| Color | White Frame |
| Color Temperature | 6500K |
| Current Rating | 0.05 A |
| Housing | Aluminum Die-Cast |
| Operating Temperature | -10C ~ 45C |
| Humidity % | 10% ~ 85% |
| Control Type | Other, Switch Controlled |
| Efficiency (%) | >85% |
| Product Type | LED Panel Light |
| Material | Aluminum |
| Base | Recessed |
| Power Factor | >0.95 |
| Input Voltage | AC 220-240V |
| Working Temperature | -10C to 45C |
| Lamp Power | 10 W |
| Application | Office, Home, Shops |
| Size | 6 Inch |
| Dimension (L*W*H) | 150mm x 150mm x 20mm |
| Weight | 220 g |
| LED Type | SMD |
| IP Rating | IP20 |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 375.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Light Color | Cool White |
| Currency | INR |
| Brand Name | JAIN RO SYSTEMS |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Color Temperature | 6500K |
| Price Type | fixed |
| Color | White Frame |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2025
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ACZPJ5276A2ZA
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ACZPJ5276A2ZA
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rajeev Jain
Members since
1 Years
Address
38, Ansari Market, Daryaganj, Delhi, Delhi, 110002, India
led panel light in Delhi
Report incorrect details

































