
Led Panel Light (6 Watt) By Adigaur Traders
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
40
In Stock
Product Specifications
| Power | 6 Watt |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 150x150 mm |
| Lumens | 500 lm |
| LED Type | SMD |
| Input Voltage | AC 85-265V |
| Features | High illumination, Easy installation, Long lifespan, Energy efficient, Durable, Superior quality, Reliable performance, Fine finish |
| Product Type | LED Panel Light (6 Watt) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Cash Against Delivery (CAD), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Its Features are:
Fine finish
High durability
Easy to use
Other details:
Available in 6 watt
Luminaries: LED
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Adigaur Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Adigaur Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Name
Mr. Rohit Talwar
Address
1760/66, Bhagirath Palace, Delhi, Delhi, 110006, India
led panel light in Delhi
Report incorrect details









































